O KAMIENIU

Granit

Granit jest skałą naturalną  pochodzenia wulkanicznego. Powstaje podczas krystalizacji magmy pod powierzchnią ziemi. W jego skład wchodzą: kwarc, ortoklaz, mika, dodatkowo w małych ilościach augit i amfibol.  Zaliczany jest do  kamieni naturalnych charakteryzujących się dużą twardością, dlatego wykorzystywany jest  w branży kamieniarskiej do produkcji elementów budowlanych. Wydobyciem granitu zajmują się kamieniołomy na całym świecie. W pierwszym etapie wydobycia otrzymuje się surowy surowiec w postaci bloków, następnie w kolejnym etapie dokonuje się obróbki kamienia. Dzięki nowoczesnej technologii nadaje mu się odpowiedni kształt, wymiar  oraz strukturę.  Tylko odpowiedni  zakład kamieniarski mający praktykę i doświadczenie potrafi wydobyć z surowego kamienia jego nieskazitelne piękno.

Wiele osób wybiera granit do realizacji projektów budowlanych, które można napotkać w codziennym życiu.  Najczęściej wykorzystywany jest w kamieniarstwie do produkcji: schodów, blatów, kominków, parapetów, rzeźb, podłóg, nagrobków oraz  do wielu innych  projektów budowlano - dekoracyjnych. Realizujemy indywidualne projekty na miejscu jak i oferujemy bezpośredni import gotowych wyrobów.

Schody:

Stopnice kamienne wyglądają bardzo efektywnie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Polecamy granit polerowany na schody wewnętrzne i płomieniowany na schody zewnętrzne. W przypadku schodów zewnętrznych ekonomiczny i praktycznym rozwiązaniem są kamienie importowane przez nas bezpośrednio z Chin.

Blaty Kuchenne:

Granit jest idealnym rozwiązaniem na blaty kuchenne, dzięki swoim właściwościom odporny jest na zadrapania, wysoką temperaturę i działania kwasów. Polecamy granit Star Galaxy i Absolutte Black są one jednym z najbardziej popularnych granitów eksportowanych na wszystkie kontynenty.

Posadzki Kamienne:

Oferujemy płytki granitowe w różnych rozmiarach. Płytki kamienne umożliwiają aranżację wnętrz nadając podłodze trwały i estetyczny wygląd.

Kominki:

Obudowa kominkowa to zarówno oprawa kominka jak i element dekoracyjny pomieszczenia. Realizujemy indywidualne projekty.

Parapety:

Parapety granitowe stosuje się na zewnątrz jak i na zewnątrz. Idealnie współgrają z wystrojem pomieszczenia jak i z kolorem elewacji.

Rzeźby Kamienne:

Oferujemy Państwu bezpośredni import gotowych rzeźb kamiennych według indywidualnych projektów. Oferujemy rzeźby ogrodowe, sakralne jak i  nagrobkowe.

Nagrobki:

Polecamy nagrobki z granitu, są one trwalsze i odporne na warunki atmosferyczne.